متن خبر
کد خبر :   2936  | تاریخ خبر : 1397/01/05  | ساعت : 17:31

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
توسط نجاتگران آذربایجان شرقی در طرح امداد و نجات نوروزی 97 انجام شد ؛

انجام 72 عملیات امدادی/ انتقال 51 مصدوم به مراکز درمانی/امدادرسانی به 328 تن از هموطنان آسیب دیده


معاون امداد ونجات  جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از انجام 72 عملیات امدادی و انتقال 51 مصدوم به مراکز درمانی در طول اجرای طرح امداد ونجات نوروزی 97 خبر داد .

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، مثنی حیاتی در تشرح خدمات امدادی جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی  در طرح نوروزی 97 گفت : از زمان اجرای طرح امداد ونجات نوروزی سال 1397 " 25 اسفند سال 96 تا 5 فروردین 97 ، نجاتگران مستقر در پایگاههای امداد جاده ای ثابت و پست های امدادی موقت و سیار با انجام 72 عملیات امدادی به 328 تن از هموطنان آسیب دیده از انواع حوادث امدادرسانی کرده اند .

وی ادامه داد : 75 درصد عملیات های انجام شده مربوط به حوادث و سوانح جاده ای بوده که  نجاتگران علاوه بر امدادرسانی به مصدومان و مجروحان تصادفات جاده ای،  نسبت به 3 مورد اطفا حریق و 11 مورد رها سازی گرفتاران از میان آهن پاره های خودروهای تصادفی با استفاده از ست های برش خودروهای نجات اقدام کرده اند .
حیاتی خاطر نشان کرد : در طول 10 روز گذشته 68 تن از مصدومان  توسط نجاتگران مستقر در پایگاهها و پست های امداد ونجات نجات یافته که از این تعداد 17 تن بصورت سرپایی در سر صحنه حوادث درمان و 51 تن بعد از انجام کمکهای اولیه توسط آمبولانس های جمعیت هلال احمر به نزدیکترین مراکز درمانی و بیمارستانها انتقال داده شده اند .

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان از هموطنان خواست ضمن  رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نکات ایمنی  در صورت مواجه با حوادث مراتب را با شماره تلفن 112 به مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی جمعیت هلال احمراستان  اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به امدادرسانی لازم اقدام شود .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است