متن خبر
کد خبر :   2913  | تاریخ خبر : 1396/12/14  | ساعت : 08:58

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
مدیر عامل هلال احمرآذربایجان شرقی اعلام کرد:

اجرای طرح نوروزی سال 97 از 25 اسفنددر استان /حضور نیروهای هلال احمر در 81 نقطه استان / فعالیت 4940 نفر به روز در طول اجرای طرح


مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی از آغاز طرح  ملی امداد ونجات و هیجدهمین طرح ملی  ایمنی و سلامت مسافران نوروزی  سال 97 از 25 اسفند ماه سالجاری خبر داد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، سعید کنعانی  با اعلام این خبر گفت : طرح نوروزی یکی از طرح های گسترده جمعیت هلال احمر می باشد که در آستانه تحویل سالجاری   تا پایان تعطیلات نوروزی  سال بعد بمنظور فراهم نمودن سفری امن برای مسافران نوروزی  در سراسر کشور  به مرحله اجرا در می آید .
وی ادامه داد : امسال در استان مانیز همزمان با سراسر کشور این طرح در  قالب "  طرح ملی امداد ونجات  نوروزی و هیجدهمین  طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و با مشارکت  بیش از  4940 نفر /روز نجاتگران و امدادگران و جوانان و داوطلبان و کارکنان  در 81 نقطه استان  اجرا خواهد شد .
کنعانی در ادامه به تشریح طرح ملی امداد ونجات نوروزی پرداخت و اظهار داشت : طرح ملی امداد ونجات نوروزی از مورخه 25  اسفـند سال   96 آغاز و در15   فروردین سال  97 خاتمه خواهد یافت .
مدیر عامل استان خاطر نشان کرد : علاوبر29 پایگاه ثابت امداد جاده ای و کوهستان، تعداد 14 پست موقت نیز در نقاط حادثه خیز دایر خواهد شد وتیم امداد هوایی با یک  1 فروندبالگرد در این طرح انجام وظیفه خواهد نمود .
وی ادامه داد : در این طرح ،تعداد 45 دستگاه آمبولانس ،تعداد 21  دستگاه خودروی نجات،تعداد 12 دستگاه موتور سیکلت و تعداد14 دستگاه سایر خودروهای امدادبکار گرفته خواهد شد . 
کنعانی با اشاره به ارائه اموزشهای لازم به امدادگران و نجاتگرانی که در این طرح شرکت خواهند کرد گفت : بیش از 671 نفر نجاتگر قبلا در سطح استان آموزشها و دوره های لازم را گذرانده اند و روزانه 183 تن از امدادگران و  نجاتگران و کارکنان و اعضای تیم های واکنش سریع در پایگاهها و پست های موقت و سیار و مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی استان انجام وظیف خواهند نمود و با توجه به اینکه این طرح 20 روز ادامه خواهد داشت در مجموع 3660 نفر / روز  انجام وظیفه خواهند کرد .
مدیر عامل استان از هموطنان خواست ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و بهمراه داشتن ملزومات سفر  در صورت مواجه شدن با حوادث ، مراتب را از طریق تلفن اضطراری 112 به اطلاع مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی جمعیت هلال احمر استان برسانند تا در اسرع وقت نسبت به اعزام تیم های امدادی اقدام شود .
سعید کنعانی در ادامه به تشریح هیجدهمین  طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ۹۷ معاونت امور جوانان پرداخت و اظهار داشت : این طرح نیز از مورخه28  اسفند  96 آغاز و تا 14 فروردین 97تداوم خواهد داشت  و در این طرح سعی خواهد شد نسبت به فرهنگ سازی در زمینه سفر و کاهش تلفات جاده ای  ناشی از تصادفات و حساس سازی افراد نسبت به سلامت سفر به ویژه رفتارهای پر خطر ناشی از سو مصرف مواد مخدر در مبادی ورودی شهرها و محورهای پر تردد اقدام شود .
وی ادامه داد : در این طرح در سرتاسر استان تعداد 38 پست ثابت ، 4   عدد اکیب سحاب با رویکرد زیست محیطی و سلامت مسافرین در اماکن پر تردد مسافر پذیر داخل شهرها و تعداد 16 دستگاه خیمه نماز جهت اقامه نماز اول وقت  و تعداد16 مورد فضای دوستدار کودک برای استفاده کودکان و نوجوانان  بر پا خواهد شد .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان افزود : در این طرح نیز روزانه 80نفراز جوانان دوره دیده  مشارکت داشته و نسبت به توزیع محصولات فرهنگی و آموزشی و امدادی در چادرها اقدام خواهند نمود ، که این رقم در طول  طرح بیش 1280نفر/ روز خواهد بود .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است