متن خبر
کد خبر :   2877  | تاریخ خبر : 1396/10/30  | ساعت : 13:50

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
با حضور نجاتگران آذربایجان شرقی ؛

ادامه تلاش ها برای پیدا کردن کوهنورد مفقود شده در کوه میشو


سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند از ادامه تلاش ها و اقدامات تخصصی 60 نفر از امدادگران برای پیدا کردن کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات کوه میشو خبر داد.

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،حبیب ذوالفقاری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران  ، اظهار کرد: حوالی ساعت 17 روز جمعه بر اساس تماس تلفنی کوهنوردان با 112 اعلام کردند که تیم کوهنوری 11 نفره از تبریز به کوه میشو صعود کرده اند که یک نفر از آنان که جوانی 29 ساله و مرد است، مفقود شده و به هم گروهی های خود نپیوسته است .

وی ادامه داد: این تیم کوهنوردی ساعت 9 صبح حرکت خود را آغاز و تا ساعت 12 سالم بودند اما بعد از آن از یکدیگر جدا شده اند.
ذوالفقاری افزود: بلافاصله اطلاعات فرد مفقودی را کسب کردیم و با اعزام یک تیم به منطقه جستجو آغاز شد اما با توجه به وضعیت بحرانی منطقه و برف و کولاک شدید، یک تیم دیگر بعد از یک ساعت به تیم اول ملحق شد.
وی ادامه داد: هم اکنون شش تیم تخصصی شامل 60 نفر در منطقه حاضر و جستجو ها همچنان ادامه دارد و منطقه ای هم که هم تیمی های فرد اعلام کردند سه مرتبه پایش شده اما تاکنون هیچ گونه ردی پیدا نشده است.
ذوالفقاری با بیان اینکه هنوز هیچ حدسی درباره فرد مفقود شده نمی توانیم بزنیم، گفت: نیت ما این است که فرد مفقود شده صحیح و سالم باشد و ما نیز با تمام قوا تلاش می کنیم تا با پیدا کردن وی، بعد از انجام کارهای درمانی، او را صحیح و سالم به خانواده اش تحویل دهیم.
وی افزود: امسال این چهارمین کوهنوردی است که در کوه میشو شهرستان مرند مفقود می شود که البته سه نفر قبلی، صحیح و سالم پیدا شده اند.
ذوالفقاری اظهار کرد: در این وضعیت که هشدارهای هواشناسی کافی از سوی هلال احمر و هیات کوهنوردی شهرستان و استان داده شده بود، انتظار می رود این هشدارها را جدی بگیرند و به هیچ وجه در این گونه زمان ها و هنگام بارش های شدید صعودی به قله ها نداشته باشند.

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است